Yaşam

Britney Spears ‘artık tamamen özgür’: Babasıyla anlaşmaya vardı

Dünyaca ünlü şarkıcı Britney Spears‘ın serveti ve tüm hayatı neredeyse 13 yıldır babası JamesJamie‘ Parnell Spears tarafından kontrol ediliyordu.

2021 yılının ağustos ayında Los Angeles‘ta görülen davada Britney Spears’ın vasiliğin sonlandırılması talebi, yargıç tarafından kabul görülmüştü. Baba Jamie Spears‘ın vasiliği, 30 dakika süren kısa bir duruşmanın ardından resmen bitmişti.

Son olarak şarkıcı, babasıyla yasal ödemeler konusunda da anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre; Jamie Spears kızına herhangi bir ödeme yapmayacak ancak Spears’ın, babasının 2 milyon doları aşan yasal harcamalarını ödemesi gerekiyor. Bununla birlikte, detayları tam olarak belirtilmeyen bu anlaşma sayesinde Jamie ve Britney vasilik sırasındaki mali suistimal iddiaları nedeniyle mahkemeye çıkmak zorunda kalmayacak.

Britney’nin avukatı Mathew S. Rosengart, People’a yaptığı açıklamada; “Vasilik, Kasım 2021’de sona erdirilmiş olsa da, Spears’ın tam özgürlük arzusu artık gerçekleşti” dedi ve şöyle devam etti:

Arzu ettiği gibi, Spears’ın artık mahkemeye katılmasına veya mahkemeye dahil olmasına gerek kalmayacak. Britney Spears’ı temsil etmek, korumak ve savunmak bizim için onur ve ayrıcalıktır.

Jamie Spears’ın avukatı Alex Weingarten ise “Jamie her şeyin artık geçmişte kalmasından dolayı çok mutlu. Kızını çok seviyor ve şimdiye kadar yaptığı her şey onu korumak ve desteklemek içindi. Britney’nin hayatındaki bazı sorumsuz insanların, bu davayı bu kadar uzatmayı seçmesi talihsiz bir durum” dedi.

Öte yandan TMZ’ye konuşan kaynaklar; Britney Spears’ın bu sonuç yüzünden oldukça ‘kızgın’ olduğunu açıkladı. Ünlü isime, avukatı Mathew Rosengart‘ın kendisine sağlam bir davası olduğu konusunda güvence verdiği söylendi ama buna rağmen babasının yasal faturalarını ödemek zorunda kaldı.

Britney, babasının harcamalarından ayrı olarak kendi avukatına da 4 milyon doların üstünde bir ödeme yaptı.

torul-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu